Róże Różańcowe

UKŁAD RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO

TAJEMNICE RADOSNE

(Odmawia się w poniedziałki i soboty)

  1. Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
  2. Nawiedzenie świętej Elżbiety
  3. Narodzenie Jezusa
  4. Ofiarowanie Jezusa w świątyni
  5. Odnalezienie Jezusa w świątyni

TAJEMNICE ŚWIATŁA

(Odmawia się w czwartki)

  1. Chrzest Pana Jezusa w Jordanie
  2. Objawienie Jezusa na weselu w Kanie Galilejskiej
  3. Głoszenie Królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia
  4. Przemiana na górze Tabor
  5. Ustanowienie Eucharystii

TAJEMNICE BOLESNE

(Omawia się we wtorki i piątki)

  1. Modlitwa Jezusa w Ogrójcu
  2. Biczowanie Jezusa
  3. Cierniem ukoronowanie
  4. Droga Krzyżowa
  5. Śmierć na Krzyżu

TAJEMNICE CHWALEBNE

(Odmawia się w środy i niedziele)

  1. Zmartwychwstanie Pana Jezusa
  2. Wniebowstąpienie
  3. Zesłanie Ducha świętego
  4. Wniebowzięcie Matki Bożej
  5. Ukoronowanie Matki Bożej na Królową nieba i ziemi  

Obowiązki Członków Żywego Różańca

  1. Codzienne odmawianie jednej tajemnicy Różańca świętego połączone z rozważaniem przydzielonej na dany miesiąc Tajemnicy.
  2. Uczestniczenie w comiesięcznych spotkaniach modlitewnych połączonych z odmawianiem Różańca oraz ze zmianą Tajemnic Różańcowych.
  3. Częsty udział w życiu sakramentalnym oraz pogłębianie swojej wiary i wiedzy religijnej.
  4. Szerzenie czci Maryi przykładem życia i działalnością apostolską.
  5. Odważne stawanie w obronie wiary i Kościoła.
  6. W miarę możliwości wspomaganie ubogich oraz udział w pogrzebach zmarłych członków Wspólnoty Różańcowej.
  7. Włączanie się w życie parafialne:
  8. a) adoracja Najświętszego Sakramentu
  9. d) udział w Nabożeństwie Fatimskim (pierwsze soboty miesiąca)
  10. e) udział w nabożeństwie różańcowym połączonym ze zmianą tajemnic – pierwsza niedziela miesiąca godzina 8.00.

III. ODPUSTY

Członkowie Żywego Różańca mogą dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami osiem razy w roku, mianowicie:

  1. W dniu przyjęcia do Żywego Różańca
  2. W Uroczystość Narodzenia Pana Jezusa (25 XII)
  3. W święto Ofiarowania Pańskiego (2 II)
  4. W Uroczystość Zwiastowania NMP (25 III)
  5. W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego
  6. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP (15 VIII)
  7. W święto Matki Bożej Królowej Różańca Świętego (7 X)
  8. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (8 XII)

“Modlitwa różańcowa jest modlitwą człowieka za człowieka, … jest modlitwą za wszystkich ludzi świata i historii, żywych i umarłych, powołanych do tworzenia wraz z nami Ciała Chrystusa i do stania się wraz z Nim współdziedzicami chwały Ojca”

(Jan Paweł II)

 

LISTA PARAFIALNYCH RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH

 

Klasa 1a i 3b 

  1. Michał Smorul
  2. Maksymilian Wrona
  3. Szymon Wyczarski
  4. Karina Piątek
  5. Emilia Piątek
  6. Maja Żyglińska
  7. Dominik Szpunar
  8. Kuba Smolik
  9. Kacper Kotlarczyk
  10. Oliwia Pender
  11. Miłosz Szpunar
  12. Zuzia Walawender
  13. Dominik Ślaski
  14. Kacper Wywrot
  15. Jakub Bar
  16. Wojciech Przystaś
  17. Edytka Skórka
  18. Ania Józefczyk
  19. Surmacz Norbert
  20. Dudzic Szymon

 

Róża Różańcowa klas  4a i 4b

  1. Mikołaj Wrona
  2. Ada Baran
  3. Emilia Wikiera
  4. Filip Drożdż
  5. Agnieszka Szylar
  6. Martyna Pragacz
  7. Julia Panek
  8. Amelia Bar
  9. Aleksandra Baran
  10. Szymon Szpunar
  11. Mateusz Szmuc
  12. Weronika Cwynar
  13. Aleksandra Bojda
  14. Judyta Bała
  15. Oliwia Piast
  16. Krystian Chmiel
  17. Kacper Uberman
  18. Milena Harpula
  19. Maja Hepnar
  20. Kasia Trawińska

 

Róża Różańcowa klas 3a i 3b

  1. Wiktoria Pliś
  2. Jan Nowosiad
  3. Stanisław Liszka
  4. Maksymilian Świderski
  5. Hubert Rejman
  6. Szymon Długosz
  7. Dominik Inglot
  8. Jakub Baran
  9. Paweł Wrona
  10. Antoni Porębski
  11. Karolina Bar
  12. Dominka Nycz
  13. Wiktoria Szul
  14. Maksymilian Kosiorski
  15. Dominik Płonka
  16. Mikołaj Piątek
  17. Marika Rak
  18. Weronika Szmuc
  19. OriannaKazalska
  20. Jan Wójcik

Róża Świętej  Teresy 

 

  1. Wiktoria Banaś
  2. Aleksandra Kolek
  3. Bartek Siuśta
  4. Krzysztof Szczepański
  5. Mikołaj Cwynar
  6. Błażej Cwynar
  7. Franciszek Szmuc
  8. Mateusz Hadław
  9. Piotr Hadław
  10. Maja Józefczyk
  11. Karolina Szpunar
  12. Ula Surmaz
  13. Krystian Twardak
  14. Krzysztof Wójcik
  15. Michał Uberman
  16. Olga Rojek
  17. Łucja Superson
  18. Antonina Superson
  19. Kamila Inglot
  20. Hubert Biały

 

Błogosławionej Hiacynty

 

Róża Różańcowa klas V i VI 

  1. Łańska Dzesika
  2. Pasierb Natalia
  3. Wyczarska Julia
  4. Szpunar Kinga
  5. Bogusz Zuzanna
  6. Raizer Magdalena
  7. Kowalewska Magdalena
  8. Skórka Rafał
  9. Inglot Mariola
  10. Krępska Aldona
  11. Kuźniar Weronika
  12. Trznadel Anna
  13. Bar Natalia
  14. Całka Zuzanna
  15. Tama Zuzanna
  16. Pelczyk Szymon
  17. Ruta Marcin
  18. Cwynar Mateusz
  19. Wacnik Hubert
  20. Rak Aurelia

 

 

 

Świętego Andrzeja Boboli

 

  1. Dorota Wawrzaszek – przełożona róży.
  2. Urszula Karasińska
  3. Ewa Pawlik
  4. Urszula Trznadel
  5. Anna Nycz
  6. Maria Mach
  7. Halina Fus
  8. Renata Ruszel
  9. Janina Musz
  10. Stanisława Szupernak
  11. Elżbieta Szmuc
  12. Janina Wołowiec
  13. Edward Wołowiec
  14. Andrzej Wołowiec
  15. Lucyna Wołowiec
  16. Anna Mirosz
  17. Elżbieta Sobek
  18. Katarzyna Łuksik
  19. Agnieszka Przywara

 

Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki

 

  1. Wanda Surmacz – przełożona
  2. Elżbieta Surmacz
  3. Maria Szpunar
  4. Dorota Szpunar
  5. Maria Jamróz
  6. Agnieszka Jamróz
  7. Zofia Grad
  8. Krystyna Kudyba
  9. Halina Sabina
  10. Maria Bartman
  11. Stanisława Fus
  12. Irena Fryga
  13. Anna Paśko
  14. Anna Krzywonos
  15. Krystyna Bieniasz
  16. Stanisława Rusinek
  17. Urszula Ruman
  18. Michalina Sroka
  19. Małgorzata Kot

 

Świętej Teresy 

 

  1. Krystyna Hawro – przełożona
  2. Małgorzata Bielec
  3. Zofia Borcz
  4. Danuta Pacyna
  5. Halina Kuźniar
  6. Leokadia Mróz
  7. Bogusława Grygar
  8. Katarzyna Tokarczyk
  9. Emilia Kuźniar
  10. Sabina Bobowska
  11. Katarzyna Niegowska
  12. Jolanta Szpunar
  13. Stanisława Dec
  14. Katarzyna Piątek
  15. Maria Bednarska
  16. Krystyna Czechowicz
  17. Julia Lew
  18. Teresa Ruszel
  19. Anna Ruszel – Babiarz
  20. Barbara Superson

 

 

Matki Bożej Różańcowej 

 

 

  1. Alina Szczepańska – przełożona
  2. Maria Kalinowska
  3. Maruszak Halina
  4. Aleksandra Nycz
  5. Maria Lew
  6. Bogumiła Bester
  7. Agnieszka Więcek
  8. Ewa Hepnar
  9. Ewa Cwynar
  10. Jan Szczepański
  11. Katarzyna Wołowiec
  12. Helena Czarnota
  13. Stanisława Bartman
  14. Chmiel
  15. Pani z Baraniej Górki
  16. Ludmiła Kuźniar
  17. Elżbieta Skoczylas

Świętej Rity 

 

  1. Bożena Żmuda – przełożona
  2. Krzanowska Zofia
  3. Szmuc Magdalena 
  4. Józefczyk Barbara
  5. Bester Mariola
  6. Janda Olga
  7. Józefczyk Janina
  8. Welc Joanna 
  9. Szudy Marta
  10. Tokarczyk Krystyna
  11. Grad Józefa
  12. Rzeźicka Barbara
  13. Tama Elżbieta
  14. Józefczyk Anna 
  15. Hepnar Alicja 
  16. Podolec Wanda
  17. Piłat Stanisława 
  18. Żurawicka Łucja
  19. Drożdż Anna 
  20. Nycz Anna

 

Świętej Faustyny 

  1. Halina Szpytma – przełożona 
  2. Danuta Krauz
  3. Bronisława Nycz
  4. Dorota Filip
  5. Katarzyna Józefczyk
  6. Władysława Nycz
  7. Zofia Kuźniar
  8. Krystyna Nicpoń
  9. Elżbieta Szul
  10. Janina Hadław
  11. Janina Pelc
  12. Krystyna Krzywonos
  13. Agnieszka Krzywonos
  14. Barbara Pelc
  15. Anna Szpunar
  16. Jadwiga Mróz
  17. Małgorzata Lech
  18. Maria Bester
  19. Katarzyna Kuźniar

 

 

Świętej Klary

 

  1. Stefania Cieleń – przełożona
  2. Irena Kluz
  3. Stefania Krzywonos
  4. Renata Całka
  5. Maria Szal
  6. Ludmiła Tendaj
  7. Zofia Pliś
  8. Maria Noga
  9. Maria Nycz
  10. Marta Wójcik
  11. Maria Chmiel
  12. Czesława Chmiel
  13. Iwona Słonina
  14. Barbara Tajchman

 

 

Świętej Anny

 

 

  1. Maria Teresa Piątek – przełożona 
  2. Krystyna Banaś
  3. Marta Styś
  4. Helena Jucha
  5. Jadwiga Szpunar
  6. Alina Teleon
  7. Wanda Owsiak
  8. Anna Wrona
  9. Elżbieta Bar
  10. Magdalena Rejman
  11. Jadwiga Gwizdak
  12. Maria Tarała
  13. Teresa Baran
  14. Anna Piechuta
  15. Alina Hołub
  16. Maria Niedzielska
  17. Dorota Babiarz
  18. Zofia Piątek
  19. Dominika Cisek
  20. Aleksandra Klukińska

 

Świętej  Małgorzaty 

 

  1. Genowefa Markowicz – przełożona
  2. Ewa Baran
  3. Stanisława Bem
  4. Zofia Bembenik
  5. Renata Pasierb
  6. Barbara Czado
  7. Zofia Fleszar
  8. Anna Hawro
  9. Katarzyna Hepnar
  10. Jadwiga Inglot
  11. Stanisława Kuźniar
  12. Anna Nycz
  13. Henryka Ogryzek
  14. Elżbieta Szul
  15. Monika Ślaska

 

Świętego Józefa 

 

  1. Józef Markowicz – przełożony
  2. Andrzej Kukliński
  3. Kazimierz Szpunar
  4. Wacław Jucha
  5. Zdzisław Baran
  6. Henryk Nycz
  7. Janusz Trznadel
  8. Jerzy Kozera
  9. Zdzisław Szpunar
  10. Jan Fleszar
  11. Leszek Baran
  12. Zdzisław Magoń
  13. Piotr Drewniak
  14. Wiesław Noga
  15. Stanisław Barnat
  16. Adam Wołowiec
  17. Jacek Pasierb
  18. Stefan Dziura

 

 

Świętego Jana Chrzciciela 

  1. Marek Bester – przełożony
  2. Mariola Bester
  3. Wojciech Borcz
  4. Bogdan Biały
  5. Kinga Biały
  6. Aleksander Cieślachowski
  7. Stanisław Cieślachowski
  8. Stanisław Dec
  9. Kazimierz Bednarski
  10. Marian Grygar
  11. Piotr Jaroń
  12. Aleksander Miendlar
  13. Roman Nicpoń
  14. Stanisław Nycz
  15. Czesław Pasierb
  16. Antoni Pondel
  17. Antoni Ruszel
  18. Kazimierz Socha
  19. Tadeusz Szczepański
  20. Paweł Tokarczyk

 

Świętego Jana Pawła II

  1. Elżbieta Szpunar – przełożona
  2. Barbara Szpunar
  3. Marta Szpunar
  4. Czesława Szpunar
  5. Franciszka Paczocha
  6. Maria Gwizdak
  7. Maria Długosz
  8. Monika Długosz
  9. Helena Biegańska
  10. Beata Strzępka
  11. Anna Pasierb
  12. Katarzyna Twardak
  13. Edyta Wierzbińska
  14. Anna Solarz
  15. Anna Kozera
  16. Anna Hadław
  17. Katarzyna Owsiak
  18. Elżbieta Soda