Trzynasta Niedziela Zwykła 28.06.2019 r.

  1. Dziś przeżywamy odpust parafialny i komunię dzieci klas trzecich. Msze święte zostaną odprawione o godz. 7.00; 8.30; 10.00 i 15.00 z kazaniem odpustowym i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. O godzinie 12.00 – Msza święta dla dzieci przystępujących do pierwszej komunii świętej, ich najbliższych i zaproszonych gości. Codziennie będziemy przeżywać „Biały tydzień” dzieci, które przystąpiły pierwszy raz do stołu eucharystycznego. Do środy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  2. Jutro Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godz. 7.30; 10.00 w zabytkowym kościele i o godz. 18.00.
  3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca dodatkowa msza święta w tych dniach w zabytkowym kościele o godz. 7.00.
  4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  5. W piątek od godz. 9.00 wraz z księdzem Stanisławem odwiedzimy chorych z parafii. Każdy kto lęka się o zdrowie najbliższych czy własne i pragnie odwołać wizytę kapłana prosimy aby zgłosił to w kancelarii parafialnej lub zakrystii.
  6. W sobotę kolejne nabożeństwo fatimskie i zakończenie „Białego tygodnia” dzieci komunijnych.
  7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Również w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc wszystkim dotkniętym ostatnimi powodziami w naszej archidiecezji.
  8. W ubiegłym tygodniu na prace parafialne została złożona lub wpłacona na konto kwota 4 350 zł.
  9. Za ławkami znajduję Niedziela, Gość Niedzielny, Rycerz Niepokalanej i nasza gazetka parafialna, którą prosimy zabrać do naszych domów.
  10. Decyzją ks. Abp ks. Stanisław od 24 sierpnia został mianowany wikariuszem parafii Mrzygłód. Natomiast do naszej parafii został skierowany do posługi wikariusza ks. Rafał Kapuściński.