Nowy Rok Świętej Bożej Rodzicielki 1.01.2023 r.

  1. Wszystkim życzymy dobrego Nowego Roku niech Boża Rodzicielka wyprasza potrzebne łaski. Dziś modlitwa adoracyjna. W naszej modlitwie pamiętajmy o zmarły papieżu Benedykcie.
  2. Od poniedziałku dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej zgodnie z programem z gazetki. Nastąpiła jedna zmiana, podane odwiedziny przez ks. Proboszcza w dniu 5 stycznia od godz.16.00, odbędą się 7 stycznia od godz. 9.00. Codziennie na mszy modlimy się za odwiedzanych parafian.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek dodatkowa msza święta o godz. 7.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00. O godz. 17.30, różaniec poprowadzi Wspólnota Margaretek, modląc się za powołanych i o nowe powołania z naszej parafii.
  4. W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. W naszej parafii Orszak Trzech Króli, który rozpocznie się o godz. 10.15 w Ośrodku Kultury, następnie przemarsz do kościoła ze śpiewem kolęd. O godz. 11.00, msza święta. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa. W tym dniu błogosławieństwo kredy i kadzidła. Wzorem lat ubiegłych przygotowane są woreczki z kredą i kadzidłem, które prosimy zabrać do domów. Ofiary złożone przeznaczone są na pomoc dla misjonarzy. Z racji na Uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Prosimy przynosić do kościoła wykonane gwiazdy kolędowe na konkurs i na orszak. W miesiącu styczniu nie będziemy odwiedzać chorych.
  5. Za ławkami znajduje się prasa religijna: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”. Od dzisiejszej niedzieli do ostatniej niedzieli marca można składać do skrzynki za ławkami w podpisanych kopertach z imienia i nazwiska oraz numeru domu ofiary na sprzątanie, dekorację i ogrzewanie kościoła w kwocie 60 złotych od rodziny.
  6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Bardzo prosimy aby różaniec prowadzili członkowie Akcji Katolickiej dla których spotkanie formacyjne w czwartek po mszy wieczornej. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Ta niedziela kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  7. Na Sąd Boży z naszej parafii został wezwany śp. Kazimierz Szpunar, którego pogrzeb odbył się w sobotę. Polećmy naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…
Ta strona używa plików cookies. ROZUMIEM