Siódma Niedziela Zwykła 19.02.2023 r.

 1. Dziś komunikat do wiernych archidiecezji kierują Pasterze Kościoła Przemyskiego. Zachęcamy do zapoznania się z wystawą poświęconą Sługom Bożym Rodzinie Ulmów, której druga część znajduje się w dolnym kościele
 2. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pamiętajmy o wynagradzaniu za grzechy pijaństwa. Prośmy w modlitwie o uwolnienie z nałogu pijaństwa naszych bliskich czy znajomych.
 3. We wtorek po Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie uczniów klas ósmych i siódmej przygotowujących się do bierzmowania.
 4. W najbliższą środę rozpoczniemy obrzędem posypania głów popiołem okres Wielkiego Postu. Msze święte o godz. 7.30, 10.00 i 18.00. Wielki Post to czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć ma nawrócić i przygotować serca na radość Zmartwychwstania. W Popielec obowiązuje post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i jeden posiłek do syta w ciągu dnia. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominamy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. W tym dniu ofiarą na tacę będziemy mogli wesprzeć zgodnie z zaleceniem ks. Abp Adama dotkniętych trzęsieniem ziemi w Turcji i Syrii oraz wojną na Ukrainie. W środę po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza.
 5. W Wielkim Poście nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 18.00. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00. Za udział w tych nabożeństwach każdorazowo możemy zyskać odpust zupełny.
 6. W piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 8.00. Zachęcamy abyśmy na modlitwie rozpoczęli tegoroczny Wielki Post. W piątek cotygodniowe spotkanie dla Oazy młodszej o godz. 17.00, starszej po Mszy Świętej.
 7. W sobotę rozpoczniemy w naszej parafii katechezę parafialną, która jest koniecznym warunkiem przy zawieraniu sakramentu małżeństwa. Zapraszamy wszystkich, którzy planują zawarcie małżeństwa w najbliższym czasie.
 8. Za ławkami znajduje się prasa religijna: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.
 9. Po uzgodnieniu z Radą Duszpasterska, proszę aby ofiara składana za posługę Pani Kościelnej, Organistki wynosiła 250 zł. Jest to ofiara za posługę na Mszach okolicznościowych. Radzie Duszpasterskiej została również przedstawiona sytuacja związana z przejęciem budynku od Caritas.
 10. Prosimy aby różaniec w przyszłą niedzielę prowadziła róża Pani Anny Pasierb. Bardzo proszę o modlitwę w intencji czekających nas misji świętych.
 11. Dziękujemy za ofiary na remont kościoła w kwocie 5 350 zł, a także na sprzątanie kościoła złożone przez 47 rodzin w kwocie 3 220 zł.
 12. Z naszej parafii do wieczności został powołany śp. Jerzy Nycz, którego pogrzeb jutro o godz. 15.00. Módlmy się za wszystkich naszych zmarłych. Wieczne odpoczywanie…

 

Ta strona używa plików cookies. ROZUMIEM